O zajęciach teatralnych dla dzieci, porady, dyskusje, scenariusze

Kilka pomysłów na to, jak przygotować niebanalne jasełka

1 czerwca 2015

jak przygotować jasełkaJasełka to takie przedstawienie, które jest oczekiwane przez rodziców czy dyrekcję szkół i przedszkola. Dlatego w okresie Bożego Narodzenia przygotowuje się starannie takie przedstawienia. Jednak nie będzie to takie łatwe, bo tak naprawdę chce się opowiedzieć historię, którą wszyscy znają i trudno tutaj pokazać coś innego, coś nowoczesnego co może innych zachwycić. A jednak da się pokazać coś innego niż zawsze.

Tak naprawdę pojawienie się Boga na ziemi to obraz, który może w różnoraki sposób inspirować. Trzeba sobie przygotować wyjątkowy scenariusz, który będzie w stanie porwać widzów i sprawić, że będzie się go doskonale oglądać a aktorzy będą mogli się popisać swoimi umiejętnościami. Przygotowywane przedstawienie może mieć między innymi formę humorystyczną a także pokazywać wyjątkową miłość Boga do człowieka. Świetnie pasować będą do przedstawienia role, które mają formę wierszy, ponieważ takie przedstawienie lepiej się ogląda.

Można także wprowadzić takie rozwiązania, które sprawią, że występ będzie bardziej spersonalizowany pod kątem regionu, w którym się znajdujemy, bądź też skupi się na jednym konkretnym temacie. W przedstawieniu można pokazać żłobek z Chrystusem jako miejsce, do którego będą wędrować ludzie z różnych grup społecznych mające różne oczekiwania. Poza tym warto uzupełnić takie przedstawienie dobrze dopasowanymi strojami, które staną się świetnym uzupełnieniem całej fabuły tematycznej. Do scenariusza można także wprowadzić różnych bohaterów, którzy będą wprowadzali coś nowego i mogą sprawić, że przedstawienie stanie się ciekawsze, bardziej nowoczesne.

Jeśli chce się przygotować wyjątkowe przedstawienie zawsze można sobie puścić wodzę fantazji i takie przedstawienie będzie się oglądać jeszcze lepiej. Czasami można wprowadzić inne owoce, niż te, które znamy tylko z tradycyjnej historii Ewangelicznej. Przedstawienie na jasełka może być pewną zaskakującą formą, która będzie rzeczywiście czymś wyjątkowym. Zawsze trzeba dobrze dobrać sobie aktorów, którzy mają wystąpić w takim przedstawieniu. Dla nich będzie to na pewno zajęcie, które da dużo radości i może sprawić, że będzie można lepiej wykorzystać swoje umiejętności. Oczywiście do scenariuszy trzeba także dopasować piosenki, które będzie chciało się przedstawić.

Ambroży Fusion

Fusce vel magna ligula, et lobortis dolor. Pellentesque est tortor, tincidunt euismod aliquam eget, porttitor non lacus. Sed vel massa leo. Morbi non mauris ullamcorper scelerisque nulla tristique mi a massa convallis cursus.